Еден загинат во сообраќајка во Челопек

Вчера околу 09.30 часот во село Челопек, тетовско, 56-годишниот С.И. управувајќи „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, удрил во паркирано патничко возило.

По незгодата, С.И. бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, каде била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден мотоциклист од скопско Стајковци

Ана Ололовска

Тешко повредено 17-годишно момче во сообраќајка во Прилепско

Ана Ололовска

Скопјанец тешко повреден откако излетал од патот кај наплатната станица Миладиновци

Ана Ололовска

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Возач со повреди на ребрата откако се преврте со возилото на булевар во Тетово

Ана Ололовска