Еден загинат, двајца повредени во пожар во Требеништа

Од:

Од Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид известија дека денеска во раните утрински часови интервенирале на опожарен индивидуален објект во распламтена фаза, во село Требеништа – Општина Дебарца.

При интервенцијата извлечени биле две лица со изгореници и повреди по телото од помал степен, велат од Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид.

Во истиот објект пронајдено било и едно починато лице, додаваат од Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид.

Би можело да ве интересира

Уште гори пожарот на Китка

Пожарот на Шар Планина се изгаснал, уште гори на Жеден

Катерина Ѓуровски

Пожар на депонија во близина на бензинска во Градско

Спречен пожар од заборавен шпорет во Велес

Катерина Ѓуровски

Едно лице со изгореници во пожар во куќа во Берово

Катерина Ѓуровски

Во опожарената куќа во село Отошница почина 65-годишник, оџакот можна причина за пожарот