Еден загинат, четворица тешко повредени на патот Скопје-Куманово

Од:

Еден загинат и четворица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случи утринава, во 04:40 часот, на автопатот Велес-Куманово, кај клучката за вртење кон аеродромот „Александар Велики“.

Во такси возилото, марка „Сеат“ кое било со велешки регистарски таблици, се превезувале 4 странски државјани, најверојатно илегалци од Пакистан. Возилото, од непознати причини излетало од патот и неколку пати се превртело.

Еден од патниците загинал на лице место, додека возачот и останатите патници се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во болница.

 

Би можело да ве интересира

30-дневен притвор за скопјанецот кој возеше пијан и предизвика сообраќајка во Ново Лисиче

Ана Ололовска

Предлог за притвор за осомничениот за сообраќајката во Ново Лисиче: Возел под дејство на алкохол и поминал на црвено

Ана Ололовска

Мајката на Јелена, девојката од Куманово која загина во сообраќајна незгода го усмрти пешакот кај „Гоце Делчев“

А1он

Пешак прегазен на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје

Катерина Павлова-Николовска

48-годишен маж загина во сообраќајка во Ново Лисиче, тешко е повредена неговата ќерка

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Автомобил возејќи со 100 километри на час направи хаос во Белград

А1он

Leave a Comment

two × two =