Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

Од:

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62).

Од СВР Струмица од каде информираа дека вечерва околу 19 часот полициски службеници го лишиле од слобода В.Г. кој пред влез од куќа во Гевгелија со пиштол пукал кон неговиот брат и снаа, кои починале на местото на настанот.

Смртта кај сопружниците ја констатирал лекар од Итна медицинска помош од Гевгелија, а осомничениот е задржан во полициската станица во Гевгелија и од него било одземено оружјето со кое го извршил убиството.

Увид на местото на убиството извршил јавен обвинител и увидна екипа од гевгелиската полиција.

Би можело да ве интересира

Таткото на Вања оди во притвор: Судот го прифати предлогот на обвинителството

Распишана меѓународна потерница за Љупчо Палевски

Александар Тодески

Обвинителството бара 48 часовен притвор за таткото на Вања

Александар Тодески

Бугарското МВР нема податоци дека Палевски е кај нив: За него нема ниту меѓународна потерница

(ВИДЕО) Убиецот на Вања избегал на 30 ноември: Со неговиот адвокат преку Белград отишол во Бугарија

Орце Костов

Апасиев нема да оди на лидерска: Ден на жалост заради двојното убиство, не средба за датум за избори

А1он