Две сопатнички се повредени во сообраќајка, двете завршиле во болница

Од:

МВР извести дека вчера во 15.50 часот е пријавено дека на регионалниот пат помеѓу Пирок-Тетово кај село Камењане, се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „ауди“ управувано од А.Б.(34) од село Боговиње и возило „БМВ“ управувано од У.М.(31) од Ново село.

„Во несреќата со тешки повреди се здобила сопатничка од возилото „БМВ“ Љ.С.(52), а со телесни повреди се здобила уште една сопатничка Х.С.(24), констатирани во Клиничката болница Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл

Ќерка на поранешен албански министер загина во Македонија

Во верижна сообраќајка кај Крагуевац: Загина возач, осуммина повредени

Горан Наумовски

Страшна сообраќајка близу обиколница: Загина жена, шестмина повредени во судир на минибус и „голф“

Орце Костов

Детали за сообраќајката на магистралниот пат Градско-Прилеп

Баножиќ е осомничен за предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај