Две лица силувале штитеничка на СОС – Детско село

Од:

Денеска во 03.00 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека била извршена обљуба над 17-годишна штитеничка на СОС – Детско село од страна на Ѓ.Н. и С.С. од село Кондово, скопско, со кого претходно била во љубовна врска, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Притвор за крадец на уметнички слики

Товарен воз прегази мигранти кои лежеле на пругата кај Миравци

Ана Ололовска

Двајца загинати откако со трактор излетале од пат во Струмичко

Ана Ололовска

Скопјанка загина во тешка несреќа на скопската обиколница, три лица се пренесени во болница

Ана Ололовска

ВИДЕО: На Табановце приведени дилери, во БМВ пренесувале кокаин, хашиш и марихуана

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: На Караорман фатени 12 дрвокрадци

Катерина Павлова-Николовска