Двајца загинати во сообраќајка во Струмичко

Од:

На 20.11.2022 година во 14.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Колешино, струмичко, Т.Н.(70) од село Мокриево, струмичко, управувајки патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, со возилото излетал од патот.

Од здобиените повреди на местото починале возачот и сопатничката Н.Н.(68) од село Мокриево.

Лекар од Итна медицинска помош Струмица констатирал смрт, а увид извршиле Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица.

Би можело да ве интересира

Девојче од Арачиново тешко повредено во сообраќајка

Горан Наумовски

Кумановец почина откако со автомобил удрил во паркиран автобус

Жена загина во судир на борбено возило на Војската на Србија и автомобил

Автобус со фудбалери падна од мост во Бразил, има загинати во страшна несреќа

Загина пешак во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден пешак во Велес