Двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Струмица-Берово

Од:

Вчера во 18.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица-Берово, на делницата помеѓу селата Дабиље и Петралинци, во близина на крстосницата за село Сарај, патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 62-годишниот Д.К. од село Двориште, излетало надвор од коловозот, извести МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатничката К.К.(58) од с.Двориште, констатирани во Медицинскиот центар Струмица, извести МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

73-годишен маж е тешко повреден во сообраќајка

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

Сообраќајка во Скопје, има тешко повредени

Горан Наумовски

Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Сообраќајка во Чаир: Тешко повреден 29-годишен скопјанец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски