Двајца повредени во пожарот кој пламна во фабрика во Штип

Од:

Пожар избувна во кругот на фабриката „Техникал текстајлс“, во рамки на Технолошко индустриска развојна зона – Штип, пришто повредени се две лица кои се хоспитализирани.

dobivaj vesti na viber

Kaко што информираа од Центарот за управување со кризи, штипските пожарникари во периодот од 10.10 до 11.15 часот имале интервенција на запалена печка и кровна конструкција во фабриката.

Пожарот е локализиран. Во гаснењето учествувале 4 пожарникари со 2 противпожарни возила.

Штетата дополнително ќе се утврдува.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со хеликоптер на МВР се гаси пожарот меѓу Македонски Брод и Пласница

(ВИДЕО) Томевски: Ни беше кажано дека тука престојувале бездомници, но објектот беше пребаран, немаше лица внатре

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Гори продажен објект во центарот на Скопје, се кршеа врати за да се гасне пожарот

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Голем пожар кај билната аптека во центарот на Скопје

Кристијан Ландов

УСЈЕ: Пожарот е изгаснат во најкраток рок, нема повредени, настаната е само материјална штета

Ана Ололовска

Пожар во кругот на Цементарница Усје

Ана Ололовска