Двајца повредени при судар на локомотива и комбе кај кумановско Лопате

Од:

Две лица се полесно повредени и примени се во Општата болница – Куманово откако локомотива удрила во патничко моторно возило – комбе во кумановското село Лопате, соопштија денеска од ЦУК.

Несреќата се случила завчера, во село Лопате кај железничкиот премин.

– Несреќата се случила во 5:50 часот, кога локомотива удрила во патничко моторно возило комбе. Две лице се полесно повредени и пренесени се во Општа болница Куманово. Оштетено е само комбито, додека материјална штета на пругата нема, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Од Општа болница денеска потврдија дека двете лица се повредени.

– Двете лица се полесно повредени и се хоспитализирани, изјави директорката на болницата Биљана Ивановска.

Железничкиот сообраќај бил нормализиран во 9.45 часот и функционира редовно и без застој.

Би можело да ве интересира

66-годишник од загина, а неговата сопруга е во тешка состојба по сообраќајката на патот Велес- Штип

Една жртва, двајца повредени – тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Велес

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: 46-годишник од Скопје е жртвата во страотната сообраќајка кај Колари

ВИДЕО: Автомобил излета во река кај Колари, неофицијално има една жртва

Катерина Ѓуровски

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски