Двајца повредени откако автомобил излета од пат

Од:

На 9.8.2022 во 14.40 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Г.Седларце-с.Синичане, патничко моторно возило „цитроен“, со хрватски национални ознаки, управувано од С.З.(26) од с.Камењане, излетало надвор од патот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.З., а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Деветмина повредени во сообраќајка во скопски Чаир

Горан Наумовски

Излета автомобил од пат, возачот заврши во болница

Пензионерка од Скопје олеснета за 2.700 евра

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

Шестмина повредени во сообраќајка во Скопје

Четворица загинати во сообраќајна несреќа кај Ужице