Двајца потешко повредени во сообраќајка во Виница

Од:

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќаа што се случила ноќеска околу четири часот на улицата „Браќа Миладинови“ во Виница.

– Во 04:40 часот било пријавено дека во Виница на улицата „Браќа Миладинови“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „алфа ромео“ со штипски регистарски ознаки, управувано од С.И.(26) од Штип, и патничко моторно возило “поло“ со кочански регистарски ознаки, управувано од В.С.(59) од Кочани. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле В.С. и сопатничка од возилото “алфа ромео“ Е.И.(23) од Штип, по што биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Со повреди се здобиле С.И. и останатите сопатници од истото возило А.С.(19), Д.М.(27) и 17 годишно лице, сите од Штип.“, соопштуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Драган Поповски

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип по што го напуштил местото

Драган Поповски

Камион „ивеко“ излетал од пат, возачот тешко повреден

Ана Ололовска

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на автопатот Штип-Миладиновски, пред Свети Николе

Ана Ололовска

Автомобил удрил во количка со ѓевреци за продажба, нема повредени

Ана Ололовска

Двајца повредени при превртување на камион утринава на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска