Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Од:

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница.

– Момчето беше во кома кога го донесоа во болницата. Имаше повреди на глава и повреди на граден кош. Успеавме да го одржиме во живот, се воспостави нормална активност на срцевобелодробен систем и го упативме на клиника во Скопје, во Ургентен центар, рече докторот.

Од МВР потврдуваат дека околу еден часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци-Росоман кај село Манастирец патничко моторно возило „ауди“ со кавадаречки регистарски ознаки управувано од 23 годишен кавадарчанец, излетало надвор од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци. Извршен бил увид од увидна екипа при кавадаречката полиција.

Би можело да ве интересира

Петмина повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Двајца повредени при судар на камион и возило на МВР

Ана Ололовска

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Ана Ололовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска