ДОМ: Со Пендаровски да продолжиме заедно напред!

Од:

ДОМ ги повикува сите граѓани, во недела, на 5 мај масовно да излезат на гласање и да го поддржат претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

„Со изборот на Пендаровски, избираме стабилност, просперитет и евро-атлантска перспектива за нашата земја. Тоа е вистинскиот избор за економски раст и благосостојба, демократија, почитување на човековите права и слободи, владеење на правото, борба против организираниот криминал и корупцијата, социјална правда, еднакви можности за сите, солидарност, како и заштита на животната средина и борба против климатските промени.

Со изборот на Пендаровски, избираме Претседател кој ќе обединува и ќе работи во интерес на сите граѓани, без разлика на нивната етничка, религиска или политичка припадност.

Затоа, на 5 мај, во демократска и фер изборна атмосфера, да гласаме за Стево Пендаровски и да продолжиме заедно напред за поквалитетен живот на сегашните и идните генерации!“, се вели во соопштението на ДОМ.

Би можело да ве интересира

ДОМ: Се придружуваме на граѓанската иницијатива во Кочани за референдум

Ана Ололовска

ДОМ: Поддршка на граѓанскиот протест за сечењето на дрвјата на „Орце Николов“

Ана Ололовска

ДОМ: Здравствените работници да бидат наградени со ваучери за туризам

ЦО на ДОМ: Продолжуваме со подготовките за локалните избори

Ана Ололовска

ДОМ предложи заменик министер за животна средина и просторно планирање и директор на Државниот инспекторат за животна средина

Ана Ололовска

Еуростат: Младите во Шведска самостојни пред 18, во Македонија живеат со родителите до 32 години

Жарко Настоски