Денеска променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд

Од:

Променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд, на места пообилни, особено претпладне во западните делови. Локално ќе има услови за појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер.

Утринските температури ќе бидат од 2 до 10 степени, а дневните ќе се движат во интервал од 7 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе достигне 16 степени.

За утре метеоролозите најавуваат сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во следните денови ќе биде претежно стабилно, во четврток и петок со ниски утрински температури.

Би можело да ве интересира

Облачно и посвежо, со дожд и грмежи

Горан Наумовски

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

(ВИДЕО) Силен дожд во Шпанија, нема возови меѓу Мадрид и Барселона

Горан Наумовски

Променливо облачно со повремен дожд, пад на температурата до 10 степени

Од утре вечер дожд и пад на температурата до осум степени

УХМР: Утре локална нестабилност со пороен дожд и грмежи