Денеска облачно со дожд, на планините снег

Од:

Времето денеска во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег каде снежната покривка ќе се зголеми.

Наместа, особено во јужните делови, врнежите ќе бидат пообилни.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималните температури ќе бидат во интервал од два до седум, а максималните од четири до девет степени.

Во Скопје ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималнaтa температурa ќе се спушти до четири, а максималнaтa до шест степени.

Локално, особено во јужните делови, врнежите ќе бидат пообилни (над 35 л/м2), а во петок и сабота ќе има преодно стабилизирање на времето.

Од недела повторно ќе има локални врнежи од дожд.

Би можело да ве интересира

УХМР: В понеделник дожд, во вторник значително пониски температури

Чуден дожд во Пекинг: Кога граѓаните виделе што паѓа, им се „превртел“ стомакот

Горан Наумовски

Денеска облачно време со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер

Времето денес променливо облачно со врнежи од дожд