Денеска облачно и врнежливо

Од:

Времето денес променливо облачно, по котлините со појава на магла или ниска облачност.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, претежно во северните делови.

Во попладневните и вечерните часови ќе дува умерен, а на места по должина на Повардарието засилен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.

Во Скопје претежно облачно и магливо. Кон крајот на денот ќе има повремен дожд и ќе дува умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 13 степени.

И в четврток ќе има повремени врнежи од дожд, а в петок ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

В сабота во текот на ноќта и в недела под влијание на нов влажен бран се очекуваат пообилни врнежи од дожд.

И во следните денови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Би можело да ве интересира

УХМР: В понеделник дожд, во вторник значително пониски температури

Чуден дожд во Пекинг: Кога граѓаните виделе што паѓа, им се „превртел“ стомакот

Горан Наумовски

Денеска облачно време со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер

Времето денес променливо облачно со врнежи од дожд