Денеска нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд.

Во раните утрински часови во источните делови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Попладне на повеќе места ќе има сончеви периоди.

Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје претпладне облачно со повремен дожд, а попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Утре ќе дува засилен до силен ветер од југоисточен правец, а кон крајот на денот и во среда претпладне се очекуваат нови врнежи од дожд.

Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со подолги сончеви периоди.

Би можело да ве интересира

УХМР: В понеделник дожд, во вторник значително пониски температури

Чуден дожд во Пекинг: Кога граѓаните виделе што паѓа, им се „превртел“ стомакот

Горан Наумовски

Денеска облачно време со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер

Времето денес променливо облачно со врнежи од дожд