Делови од Кисела Вода, Сопиште и Ѓорче Петров утре без струја

Од:

Без електрична енергија утре од 10:00 до 13:00 часот ќе останат дел од корисниците од улиците „Чупино Брдо“, „Иван Тургењев“ и дел од „Дарвинова“ во општина Кисела Вода.

Во период од 11:00 до 15:00 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Јосиф Даскалов“, а од 9:00 до 10:00 часот корисниците од село Орман, во општина Ѓорче Петров.

Без струја утре од 11:00 до 15:00 часот ќе бидат дел од корисниците од скопското село Добри Дол од сред село кон селото Ракотинци во општина Сопиште.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Би можело да ве интересира

Битиќи: Цената на струјата се регулира не само со стапката на ДДВ, туку и со други одлучувачки параметри

Ана Ололовска

Струјата нема да поскапи, а може и да се намали уверува Бектеши

Анита Петровска Рајковиќ

Дали ќе имаме евтина дневна тарифа за струјата зависи од калкулациите на РКЕ

Во март целата потрошена електрична енергија била од домашно производство

Ана Ололовска

Неколку скопски села утре без струја

Ана Ололовска

Неколку скопски населби и села утре изутрина без струја

Ана Ололовска