Честитка од Фуере: За многу години! Толеранција и почит за сите

Од:

„За многу години! Нека духот и мудроста на велигденската порака го инспирира и води напредокот со толеранција и почит за сите“, поранешниот евроамбасадор во Македонија, Ерван Фуере, на својот профил на Фејсбук напиша честитка за Велигден.

dobivaj vesti na viber

fuere-veligden

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Благодатниот оган и на оваа Велика сабота се појави во Светиот гроб во Ерусалим

Ана Ололовска

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он

Гутереш повика на четиридневен велигденски прекин на огнот во Украина

А1он

ВИДЕО: Бајден се исплаши од велигденската маскота во Белата куќа

А1он

Во Белата куќа се оддржа традиционалното велидгенско тркалање јајца

А1он

Израелската армија ги затвори палестинските територии пред Пасха, по конфликтот во Ерусалим

А1он