Царина: Обвинителството за организиран криминал и корупција ја води истрагата за запленетa стока на скопскиот аеродром

Од:

Царинската управа информира дека истрагата за запленетa стока на скопскиот аеродром ја води и е под непосредна контрола и надзор на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

– Овластените лица на Царинската управа ги преземаат сите мерки и активности по барање Обвинителството. За подетални информации, обратете се до надлежното обвинителство, се наведува во соопштението од Царината.

Би можело да ве интересира

Рекордна заплена на Царината на девизи и злато, во вредност од еден милион евра

Ана Ололовска

Царина ги проверува лажните фактури од увоз на пелети, а резултати од истрагата после грејната сезона

Орце Костов

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да завршат во државата

Ана Ололовска

Албанија ги укина дел од царинските давачки за Македонија, Косово и Србија

Запленети 5 килограми златен накит на граничниот премин Блаце

Ана Ололовска

Царина: Наплатени приходи од 103,47 милијарди денари во 2021 година

А1он