(ВИДЕО) Боки 13 заврши во 30-дневен притвор

Од:

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, доцна вечерва од судија на претходна постапка во Кривичниот суд доби 30-дневен притвор како осомничен во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

dobivaj vesti na viber

Претходно и второосомничениот за противзаконито влијание, Зоран Милески, познат како Кичеец, доби 30-дневен притвор. И двајцата беа спроведени со полициска придружба и лисици во судот.

Кичеец вечерва со полициска придружба беше изнесен од Кривичниот суд во Скопје и пренесен во полициско комбе.

Oбвинителството ги товари за трговија со влијание врз јавен обвинител од специјалното јавно обвинителство.

Би можело да ве интересира

Боки 13 остана пред судот, наместо на рочиште каде се бара да го врати милионот

Кристијан Ландов

Боки 13 за милионот: Камчев парите да си ги бара кај Русковска, јас не броев пари кај него

Кристијан Ландов

Боки 13 го испрашуваше Камчев, бизнисменот тврди дека не разговарал со Заев за „Империја“ туку за рекет од „1ТВ“

Кристијан Ландов

И „Идризово“ стана небезбедно: Управата вторпат одби интервју со Боки 13, побарана реакција од Тупанчевски

Кристијан Ландов

Што кријат пораките на Боки 13 со осум високи функционери, судијката треба да одлучи дали ќе се читаат

Кристијан Ландов

Боки 13 со повик: Не барам да ме браните, барам да дојдете во петок на суд за поддршка на вистината

Ландов