Боки 13 однесен во затворот „Идризово“ на издржување на деветгодишната казна

Од:

Бојан Јовановски од домашен притвор е однесен во затворот “Идризово” на издржување на деветгодишната затворската казна за случајот “Рекет”. Тој е спроведен од страна на полицијата и е сместен во приемното одделение на затворот. Во идните денови ќе се направи и проценка на ризик, по што, треба да биде префрлен во друг дел на затворот. Решението за упатување за изржување на казната е изготвено попладнево.

Од Кривичниот суд велат дека упатниот акт за Катица Јанева, осудена на седум години, ќе го изготви судија од судот во Гевгелија. Потоа и таа од домашен протвор ќе биде спроведена во затвор.

“Воедно предметот ќе биде доставен и до судија за извршување снакции при Основниот суд во Гевгелија надлежен според место на живеење за понатамошно постапување за ќе обвинетaта Катица Јанева”, велат од судот.

Јовановски е во добра здравствена состојба, потврди и директорот на затворот “Идризово”, Јовица Стојановиќ за “А1он”.

Би можело да ве интересира

Заев: Боки 13 е бандит кој прави шоу, СДСМ има квалитетни кандидати за лидер

Искра Манојлоска

Пораките помеѓу Јовановски и Ременски читани во судница: Боки да ми ги врати парите и нема да има проблем

Кристијан Ландов

Бојан Јовановски бара изземање на судијката Гаврилова Ефремовска поради пристрасност

Ана Ололовска

Дуковски: Здравствената состојба на Бојан Јовановски не се подобрува

Ана Ололовска

Одложено судењето за „Меѓународен сојуз“

Ана Ололовска

Одложено рочиштето „Катица против Боки 13“

Ана Ололовска