Близу 200 казни за возачи во Скопје

Од:

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 12.10.2019 во времето од 06:00 до 24:00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје, информираат од МВР.

Санкционирани се 43 возачи кои ја пречекориле брзината. Откриени се и 46 останати прекршоци за кои се издадени 16 мандатни
платни налози и 30 прекршочни платни налози.

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 12/13.10.2019 во времето од 23,00 до 05,00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управувале со возило под дејство на алкохол на подрачјето на Скопје. Притоа санкционирани се 25 возачи кај кои било утврдено присуство на алкохол. Откриени се и 33 останати прекршоци за кои се издадени 21 мандатен платен налог и 12 прекршочни платни налози.

На 12.10.2019 во времето од 14:00 до 24:00 часот санкционирани се 14 возачи на мотори, а откриени се и 28 останати прекршоци за кои се издадени 21 мандатен платен налог и седум прекршочни платни налози.

Би можело да ве интересира

Приведен маж поради поседување оружје без дозвола

Ана Ололовска

Пронајдени седум мигранти на патот Валандово – Струмица, шест Кубанци се обиделе илегално да ја преминат границата со Грција

Ана Ололовска

ВИДЕО: Војска пристигна во „Охис“ по излевањето на високотоксична хемикалија

Габриела Димковиќ-Мишевска

Спасовски: Во континуитет работиме на сузбивањето на криумчарењето мигранти

Ана Ололовска

Спасовски: Изборите нема да го пролонгираат ветингот во МВР

Ана Ололовска

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста

Ана Ололовска