Битолчанка тешко повредена во сообраќајка

Вчера во раните утрински часови на крстосницата од улиците Арон Ароести и Минела Бабуковски во Битола се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот крушевчанец Љ.С., удрило во 58- годишен пешак од Битола.

Од ударот 58-годишната битолчанка Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола, каде ѝ била укажана лекарска помош.

Од полицијата информираат дека увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Возач на мотоцикл и велосипедист потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден мотоциклист од скопско Стајковци

Ана Ололовска

Тешко повредено 17-годишно момче во сообраќајка во Прилепско

Ана Ололовска

Скопјанец тешко повреден откако излетал од патот кај наплатната станица Миладиновци

Ана Ололовска

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Возач со повреди на ребрата откако се преврте со возилото на булевар во Тетово

Ана Ололовска