Битолчанец загина во сообраќајка во близина на Меџитлија

Од:

Полицијата извести дека синоќа околу 21.40 часот на патниот правец А3 Битола-граничен премин „Меџитлија“ во близина на крстосница со пат за село Породин кон Меџитлија, возило „рено клио“ управувано од И.С.(42) од село Кравари, битолско, излетало надвор од коловозот.

„Од здобиените повреди на лице место починал возачот И.С. Смртта била констатирана од лекар од итна медицинска помош Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл

Ќерка на поранешен албански министер загина во Македонија

Во верижна сообраќајка кај Крагуевац: Загина возач, осуммина повредени

Горан Наумовски

Страшна сообраќајка близу обиколница: Загина жена, шестмина повредени во судир на минибус и „голф“

Орце Костов

Детали за сообраќајката на магистралниот пат Градско-Прилеп

Баножиќ е осомничен за предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај