Без вода дел од Пинтија

Од:

Прекин на водоснабдувањето денеска од 15:50 часот имаат корисниците поврзани на старата водоводна мрежа во населбата Пинтија.

dobivaj vesti na viber

ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето е поради реконструкција на водоводна мрежа ф-80 милиметри на булевар „Борис Трајковски“ бб.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Стоилковски лаже – суши, за работата на ЈП „Водовод и канализација“ постои ревизија која не констатирала ниедна неправилност

А1он

Весковски: Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Без вода утре неколку улици во Сингелиќ и Стајковци

А1он

Дел од Сарај денеска без вода

А1он

ЈП Водовод и канализација – Скопје: Во минатите 4 години извршивме реконструкција и обнова на водоводната мрежа во должина од 66.3км

Ана Ололовска

Нова лабораторија за молекуларна микробиологија со ПЦР детекција

Ана Ололовска