Без струја утре делови од општините Бутел и Карпош

Од:

Поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Бутел и Карпош, информираат вечерва од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиено известување од „ЕВН“.

– Од 08:30 до 11 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата „1558“ во населба Радишани. Од девет до 13 часот, корисниците од кула број 1 на улицата „Никола Парапунов“, кај стара телевизија, појаснуваат од РЦУК.

Би можело да ве интересира

Битиќи: Цената на струјата се регулира не само со стапката на ДДВ, туку и со други одлучувачки параметри

Ана Ололовска

Струјата нема да поскапи, а може и да се намали уверува Бектеши

Анита Петровска Рајковиќ

Дали ќе имаме евтина дневна тарифа за струјата зависи од калкулациите на РКЕ

Во март целата потрошена електрична енергија била од домашно производство

Ана Ололовска

Неколку скопски села утре без струја

Ана Ололовска

Неколку скопски населби и села утре изутрина без струја

Ана Ололовска