Без струја утре делот околу поранешна „Алумина“

Од:

Без електрична енергија утре од 9 до 14 часот ќе бидат дел од жителите во општина Карпош.

Регионалниот центар за управување со кризи информира дека од 9 до 14 часот без струја ќе остане дел од улицата „Прашка“ околу игротеката „Дримленд“ и хотелот „Премиум“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Експлозија во Санкт Петербург: Илјадници останаа без струја

Бектеши за „Чебрен“: Одредена количина струја мора да остане во државата

Ќе се гради хидроцентралата Чебрен за една милијарда евра: Владата донесе одлука која се чекаше 30 години

Орце Костов

Трговците ќе можат да не снабдуваат со струја од Косово – Регулаторна комисија потпиша соработка

Орце Костов

Цело Слупчане не прави бунт, има луѓе домаќини кои си ја плаќаат струјата, вели премиерот

Орце Костов

Вработените во ЕВН Куманово ги напуштија канцелариите: Загрозена им е безбедноста

Орце Костов