Без струја денеска дел од Сарај, Ѓорче Петров, Сопиште, Кисела Вода, Чаир

Од:

Без електрична енергија денеска во периодот од 05:00 до 09:30 часот ќе бидат корисниците во селата Љубин, Горно и Долно Свиларе, Рашче, Бојане, Радуша, Дворце, Орашје и Кондово ( општина Сарај ) Кучково и дел од корисниците од Волково (општина Ѓорче Петров).

Од ЕВН Македонија АД информираат дека без струја денеска во периодот од 09:00 до 12:00 часот ќе бидат корисниците од ул. 2 во село Долно Соње, (општина Сопиште ), во периодот од 09:30 до 15:00 часот, корисниците од ул. Славка Динкова во нас.Драчево. (општина Кисела Вода), во периодот од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од ул. Џон Кенеди бр.5 и ул.Серава од бр.89 до бр.143 во. (општина Чаир), во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Панајот Гиновски. (општина Ѓорче Петров).

Би можело да ве интересира

ДДВ на струјата се намалува на пет проценти, усвоени законските измени

Жарко Настоски

Пратениците дебатираат за намалувањето на ДДВ-то за струјата

Ана Ололовска

Намалувањето на ДДВ-то за струја на пленарна седница

Ана Ололовска

Делови од Карпош и Кисела Вода утре без струја

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Ѓорче Петров и Сарај

Ана Ололовска

Домашни банкари ќе вложат 60 милиони евра во приватен ветерен парк во светиниколско

Жарко Настоски