Без струја делови од Илинден, Козле, Тафталиџе и Пржино

Од:

Поради планирани технички интервенции во електродистрибутивнта мрежа денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во населбите Илинден, Козле, Тафталиџе и два објекти во Пржино, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје.

Според информациите добиени од „ЕВН Македонија“, во периодот од 8 до 16 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата 1 во населба Илинден на местото викано Пуста Кула, вклучително и фирмите „Де-Та Дејан“, „Сара Колант“, „Вили“ и „Ведема“, како на дел од улицата „Мариовска 1“ во Пржино. Во истата населба од 12 со 16 часот без напојување со електрична енергија ќе останат и корисниците на улица „Благоја Гојан“ број 5.

Од 9:30 до 13 часот без струка ќе бидат корисниците на дел од улицата „Милан Марковиќ“ и објектите околу бројот 21Б во населбата Козле, а од 12 до 15 часот и објектите со броевите 2А, 2Б и 4 на улицата „Алжирска“, броевите 2, 4, 6 и 8 на „Багдадска“ и со броевите 12 и 14 на улица „Дрезденска“ во Тафталиџе.

Би можело да ве интересира

Битиќи: Цената на струјата се регулира не само со стапката на ДДВ, туку и со други одлучувачки параметри

Ана Ололовска

Струјата нема да поскапи, а може и да се намали уверува Бектеши

Анита Петровска Рајковиќ

Дали ќе имаме евтина дневна тарифа за струјата зависи од калкулациите на РКЕ

Во март целата потрошена електрична енергија била од домашно производство

Ана Ололовска

Неколку скопски села утре без струја

Ана Ололовска

Неколку скопски населби и села утре изутрина без струја

Ана Ололовска