Без струја дел од корисниците од општините Карпош и Кисела вода

Од:

Корисниците од улиците Михаил и Евтихиј, Георги Димитров, Вера Јоциќ и Народни Херои, како и објектите на потегот од Трговскиот Центар до ул. Народни Херои, во период од 9 до 14 часот ќе останат без електрична енергија.

Како што информираат од ЕВН Македонија во период од 11 до 13 часот без струја ќе бидат и корисниците од ул. Лесновска.

Би можело да ве интересира

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Ана Ололовска

Бислимоски: Нема да има промена на цената на електричната енергија

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Гази Баба, Сарај и Сопиште

Ана Ололовска

Утре без струја дел од корисниците во Аеродром и Бутел

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Жарко Настоски

Утре без струја дел од општините Ѓорче Петров и Сопиште

Ана Ололовска