Бендевска: Дали Корабовска го состави договорот за 4 стана на „мама“ Нада Груевска?

Од:

„Поднесете си оставка, вие имате завршено туризам и не ги исполнувате условите да бидете ниту член ,а камоли претседател на Комисијата за спречување на корупцијата. Поднесовте ли иницијатива за испитување на финансиската дупка од 3, 5 милиони евра за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ.

Има ли конфликт да се биде пратеник и избран професор или доктор, зошто манипулирате со медиумите, ја праша Ана Павловска Данева, претседателката на Антикорупцика, Љубинка Корабовска.

Изет Зекири рече, дека Македонија е една од најкорумпираните земји.

„Вие сте претседател не за спречување на корупцијата туку за криење на криминалот на власта и линч на политичките неистомисленици на Груевски.

Дали Корабовска, вие бевте самостојниот референт кој ги пополнуваше договорите за 4-те станови на „мама“ Нада Груевска, ја праша Весна Бендевска.

„До кога ќе ги затворате очите пред анекс-корупцијата, зошто не зборувате за парите во шише, за парите за авторите на спомениците“, праша Билјана Казанџиска.

На ниту едно прашање прозваната претседателка на антикорупциска, Љубинка Корабовска, не даде одговор.

Беким Фазлиу од ДУИ, побара пауза бидејќи не можат да се слушаат нивните говори на албански јазик, туку со превод.

Би можело да ве интересира

Стјуарт Пич: Владата треба да покаже дека се справува со корупцијата

Горан Наумовски

Гир: Потребна е промена на системот за борба со корупцијата

Катерина Павлова-Николовска

Белгискиот европратеник Тарабела во притвор за корупцискиот скандал

Таравари: За влез во Влада сакаме директори на Царина, УЈП… или ништо од коалиција

Анита Петровска Рајковиќ

„Транспаренси интернешнал“: Западниот Балкан бавен во борбата против организираниот криминал

А1он

Рашковски: Ајде по процедури да видиме кој е корумпиран, а не со сила и од позиција на моќ

Горан Наумовски