Белимов: Скопје е блокиран град, ВМРО-ДПМНЕ кај пипне прави хаос

Од:

„Главниот град денеска е блокиран поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните се оставени без јавен превоз, сообраќајот во една од најфреквентните сообраќајници е отежнат, автобусите се преполни, скопјани се оставени сами на себе“, вели Никола Белимов член на Градска организација на СДСМ.

„Каде и да пипне ВМРО-ДПМНЕ прави хаос. Повеќе од една година ВМРО-ДПМНЕ ја предводи градската власт, толку беше потребно за партијата предводена од Христијан Мицкоски да направи хаос во главниот град.

Јавниот превоз е во колапс, а катастрофална е ситуацијата и другите градски јавни претпријатија каде раководните органи, управните и надзорните одбори се составени од членови и активисти на ВМРО-ДПМНЕ.

Од таквата неспособност и неодговорност на ВМРО-ДПМНЕ најголема штета трпат токму граѓаните на Скопје. Градоначалничката Арсовска, ВМРО-ДПМНЕ и нивната градска власт се најголемо разочарување за скопјани“, изјави Никола Белимов член на Градска организација на СДСМ.

Би можело да ве интересира

Договорени правда и здравство кај Алијанса, Таравари вели: не е точно

Катерина Павлова-Николовска

Николовски: Зголемено производство на струја од домашни капацитети за 30 отсто, мерките во енергетиката даваат резултат

Таравари: За влез во Влада сакаме директори на Царина, УЈП… или ништо од коалиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Костовски: 53 милиони од ЕУ за три капитални проекти, придобивките од евроинтеграцијата на дело

Ана Ололовска

СДСМ: Неспособност, ВМРО-ДПМНЕ на грбот на граѓаните товари 16 милиони евра долгови

Ана Ололовска

СДСМ: Шпицниот градоначалник Мицкоски ги заглавува општините во кои власт е ВМРО-ДПМНЕ