Автомобил виси на карпа на Галичица, излетал од патот

Од:

Возило излетало од главниот пат кај Националниот парк Галичица на десетина минути возење од наплатниот пункт информираше Центарот за управување со кризи. Полицијата е на терени. информациите се дека патниците не се повредени, но автомобилот виси на карпа.

– Од Е-112 добиена е пријава во врска со возило кое е излетано кое е излетано од главниот пат кај националниот парк Галичица на 10 минуи возење по наплатниот пункт, кај м.в.Коритски Рид. Патничкото возило е марка волксваген во црвена боја со регистерски ознаки 01645KH. РЦУК Охрид извести дека за настанот запознаени се МВР СВР Охрид и истите испратиле патрола на тој дел, по што известиле дека лицата се наповредени, но возилото висело на карпа. Известен е Планинската спасителна служба Охрид кој ќе искочи на лице место за да направи увид во состојбата, и потоа ќе известат што понатаму, се вели во известувањето од ЦУК.

Би можело да ве интересира

Рекорден број повици од постоењето на бројот за итни случаи 112

ЦУК: Активни се 13 пожари, изминатото деноноќие имаше 24 пожари на отворено

(ВИДЕО) 18 пожари горат во земјава: активни се сите хеликоптери и авиони, доаѓа помош и од Романија

Катерина Ѓуровски

Се очекува „Ер трактори“ да се вклучат во гаснењето на пожарот на Огражден, на границата со Бугарија

A1on

Спасувачка акција за три 16-годишни момчиња заробени на островче на надојдената Треска

Предраг Петровиќ

Лифтот со екипата на Итна помош паднал од втор кат во подрум, тројца повредени