Автомобил удри малолетник, детето со тешки повреди е пренесено во болница

Од:

Малолетник е тешко повреден откако вчера во него удрил автомобил на бул.„Александар Македонски“ во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Според информациите, С.Ш.(29) од с.Марино, општина Илинден, управувајќи патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, удрил во малолетен пешак.

Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопјe.

Би можело да ве интересира

Деветмина повредени во сообраќајка во скопски Чаир

Горан Наумовски

Излета автомобил од пат, возачот заврши во болница

Пензионерка од Скопје олеснета за 2.700 евра

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

Шестмина повредени во сообраќајка во Скопје

Четворица загинати во сообраќајна несреќа кај Ужице