Автомобил со кој се превезувал гласачки материјал се запалил на автопат

Од:

Автомобил со кој се превезувал гласачки материјал се запалил во движење. Настанот се случил рано утринава, на автопатот Гостивар-Скопје.

Од МВР велат дека гласачкиот материјал не е оштетен и истиот безбедно е доставен до Државната изборна комисија.

„Настанот се случил околу 4:30. Во СВР Тетово е пријавено дека моторно возило ‘Форд транзит’ со гостиварски ознаки, управуван од 35 годишен гостиварчанец, во непосредна близина на наплатната станица во Тетово се запалило во движење. Внатре се наоѓале пет членови на општинската изборна комисија во Гостивар кој го носеле избирачкиот материјал во Скопје. Тој не е оштетен. Повикано е друго возило во кое е префрлен и пренесен во Државната изборна комисија“, велат од МВР.

Засега не се утврдени причините за пожарот.

Би можело да ве интересира

Измамници повторно во акција: Се јавуваат да ви кажат дека ваши блиски направиле сообраќајка и бараат пари

А1он

Полицијата истражила, па испратила акт со наодите за дивоградбата кај „Мавровка“ до Обвинителството

А1он

Полицискиот синдикат реагира: Полицајци претставени како криминалци во објава на МВР

Кристијан Ландов

Санкционирани 160 прекршоци на мотоциклисти, 94 од нив не користеле заштитен шлем

А1он

Шестмина скопски полицајци добија кривични пријави, тепале осомничен врзан со лисици

А1он

Зголемен бројот на заразени полицајци, вирусот најмногу се шири во Скопје