АМСМ предупредува на можни одрони

Од:

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата о се одвива без забрани, по влажни коловози поради врнежи од дожд, соопштува АМСМ, но предупредува на можни одрони.

Поради постојана опасност за појава на одрони кои може да го попречат движењето на возачите, АМСМ препорачува поголема внимателност на патните правци Дебар – Струга, Маврово – Дебар, Катланово – Велес и Демир Капија – Удово.

Повнимателно управување со возилата е потребно и на магистралниот пат М -1 делница Катланово – Велес, каде се одвива реконструкција на патот.

Интензитетот на сообраќај е умерен на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини нема подолготрајни задржувања за влез и за излез од државата.

Би можело да ве интересира

Поради свлечиште во прекин сообраќајот на патот Крива Паланка – село Луке

Ана Ололовска

Нормализиран сообраќајот на патот Струмица – ГП-Ново Село

Ана Ололовска

Патот Велес-Градско следната недела ќе биде затворен за сообраќај од 8 до 18 часот

Ана Ололовска

Бочварски: До 10 јули ќе се вози по патот Подмолје-Охрид, има силна градежна офанзива

Орце Костов

Сообраќајот на патот Македонска Каменица – Делчево пренасочен преку Виница и Смојмирово

Ана Ололовска

Затворени патните правци Македонска Каменица-Делчево и Подмоље-Охрид

Ана Ололовска