Амди: Секогаш сум „у куалиција“ во влада

Од:

Коалиција или куалиција, сеедно, Амди Бајрам е секогаш во владината. Денеска во негов стил дебатираше за прокетот „Скопје 2014“.

„2014. Вас тоа ве боли, зошто само од тоа цицавте. Крадевте и никој не ве контролираше. На Фаик Абди му ставивте петокрака. Ама кога во 2005 јас влегов во Собрание, не можевте така да одите. А бев у куалиција со вас да ве контролирам. И сега не сакате да се гради за да можете да дрпате и крадете за кирии, зошто сега никој нема да ви плаќа за кирии“, рече Бајрам.

„Тешко на коалицијата која Амбди Бајрам ја брани. Вие најмалку смеете да говорите за криминал, зошто за криминалот во Македонка бевте и осуден“, реплицираше Марјанчо Николов.

 

Би можело да ве интересира

Мицевски: Бараме укинување на Пржинската влада

Катерина Павлова-Николовска

Ковачевски: Доаѓа ново време, со работа почнуваме веднаш

Избрана е новата Влада

Катерина Павлова-Николовска

Пешевска: Најодговорните министри за сите криминали повторно се во Владата

Сајкоски: Предложената влада е лош експеримент на Заев

Каевски: Лицемерието на Левица не поминува ниту во Собранието, ниту кај граѓаните

10 comments

zoki 20/07/2012 - 14:29 at 14:29

“А бев у куалиција со вас да ве контролирам.”Ova mi lici kako da bil kodos samo za kogo

Reply
Gajver 20/07/2012 - 15:19 at 15:19

Куку леле како ќе го испратат овој у шитка, ама у затворот не е свесен. За овој веќе нема да им акуалиција. Ќе праи куалиција ама у затворкиот блок у шутка.

Reply
Dane 20/07/2012 - 15:54 at 15:54

Cit. “Koj veli deka nema aramii?! Ima. Ama ne se u corka!!!”- Djordji Kolozov vo “Tetoviranje”.

Reply
Mimi 20/07/2012 - 18:46 at 18:46

Najveci fraer u parlament e definitivno.Faca e nema sto,ne znaes dali da se smees ili da go sozaluvas.Najgolem patriot e .Ne znam koj e pogolem patriot Amdi ili Grujo,kako ista majka da gi ragala.

Reply
СИГМА 20/07/2012 - 20:45 at 20:45

Едниот гомно другиот лајно.

Reply
bobistb 20/07/2012 - 22:34 at 22:34

SREKA TVOJA I DVETE KE GI IZEDES

Reply
commanddevil 21/07/2012 - 00:01 at 00:01

a ti bokice..redovno trite…moi gi jades!

Reply
bobistb 21/07/2012 - 09:52 at 09:52

DE BRE TI KOLKO SI LJUBOMORAN AJ I TI GI IZEDI KRKAJ

Reply
commanddevil 21/07/2012 - 00:04 at 00:04

vrven prodpmneovski koka kola kadar,,,uvlekuvac u shupak,lizigz,davajgz,m covek koj po pad na dpmne moze samo koalicii da pravi vo idrizovo, ako ovoj aramija ,roibijas e reper za nivoto na romite ,,,bas se za zalenje. a ako pak vmro se krsti vo nego??? ebate partijata,,,znaci go priznavate porazot predvreme. ke pies ti amdi kola salep …i ke se transformiras ko majkl dzekson.

Reply
goran 21/07/2012 - 00:57 at 00:57

AKO NE E VO ZATVOR VO VLADA E, VO PRAVO E COVEKOT ( *_* )

Reply

Leave a Comment

20 − 4 =