Албански државјанин е ранет пред казино во Струга

Од:

На 1.8.2022 околу 19 часот во ОВР-Струга, К.М. од село Добовјани пријавил дека на ул.„Боро Шајн“ се наоѓал Г.К.(43) од Р.Албанија, по што бил пренесен во Медицински центар-Струга.

Според пријавеното, околу 18.45 часот, во близина на казино во Струга, едно лице со остар предмет го нападнало нанесувајќи му повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кумановци со нож ранија познаник, па го оставија на улица

Малолетници со нож раниле момче во Скопје, ранетиот заврши во болница

Лекарите извадиле куршум од тело на повреден маж, пациентот тврдел дека се повредил од метален предмет

Насилно момче избоде патник во автобус на ЈСП

Горан Наумовски

Го нашла синот обесен во шумата, па грабнала нож и го прободела сопругот во белите дробови

Горан Наумовски

Млад Србин избоден со нож во Косово

Горан Наумовски