Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници после полноќ

Од:

На 25 и 26 ноември, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот, од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест угостителски објекти во Битола, извести МВР.

– При контролата, во четири угостителски објекти затекнати се седум малолетници подоцна од 24 часот. Малолетниците се предадени на родителите, а по документирање на случаите ќе бида поднесени соодветни поднесоци, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Малолетник со нож ранил момче по кавга за девојка

Горан Наумовски

Приведен крадец од Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Горан Наумовски

Приведени двајца разбојници од Скопје

Ана Ололовска

Полициска акција во 272 локали и казина, приведени лица за дрога и оружје

Ана Ололовска

19-годишна кичевчанка пријавила напад од таксист

Ана Ололовска

39-годишен скопјанец пронајден мртов во викендичка во село Чучер

Ана Ололовска