68-годишна жена од Аеродром е нападната од соседот

Од:

Шеесет и осумгодишна жена од Аеродром во МВР пријавила дека била нападната од сосед.

Oд полицијата велат дека на 19 ноември во 12.06 часот во Полициската станица Аеродром, В.Ј.(68) од Скопје пријавила дека на подрачје на Аеродром, во зградата каде што живеела, била физички нападната од соседот Б.П.(36) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Авион итно слета на аеродромот во Белград: Патникот почина, му се слошило на летот од Германија

Уапсен турски државјанин на скопскиот аеродром, со фалсификувани визи сакал да влезе во Македонија

А1он

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје

Тепачка во Аеродром: Бабата со тврд предмет го нападнала зетот

Ковачевски: Факт е дека нашите граѓани денеска имаат повеќе од она што го имаа со ДПМНЕ

Скопјанец со пиштол се обидел да ограби банка во Аеродром