53 прекршувања на забраната за движење, 384 санкции за неносење маска

Од:

Од 21.00 часот вчера вечер до 05.00 часот утрово констатирано е дека 53 лица не ја почитувале забраната за движење, информира МВР.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 384 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Со автомобил удрил малолетен велосипедист и избегал

Жител на тетовско им кажувал на луѓе дека е полициски инспектор, некој им јавил на вистинските полицајци

Жарко Настоски

Сопружници од Чаир пронајдени мртви во нивниот дом

Жарко Настоски

Загинал работник во фирма од Чаир, тешко е повреден негов колега

Жарко Настоски

Двајца скопјани и еден Бугарин шверцувале десет кила „трева“ во тетовско

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Спасовски: Само ефикасна, силна и задоволна полиција, која работи со полн капацитет и легитимитет испорачува резултати

Ана Ололовска