29-годишна девојка падна од зграда во Охрид

Од:

Вчера попладне околу 13.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на улицата „Ванчо Питошески“ од зграда паднала 29-годишната Н.К.Д., извести МВР.

Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на настанот.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов