Бујар Османи стана Бугар Османов на Википедија

Од:

Голема активност на англиската страна на Wikipedia за министерот за надворешни работи Бујар Османи, каде во текот на попладнево, засега непознат администратор ја менуваше содржината на страницата со навредливи референци за министерот.

dobivaj vesti na viber

Во биографијата на Бујар Османи на интернет страницата Википедија, името над сликата како и во самиот текст на биографијата, од непознат сторител било сменето во „Бугар Османов“.

Повторно беше вратена оригиналната содржина и навредите се избришани, но остана Бугар Османов во првата реченица.

Би можело да ве интересира

Османи: Лага е веста дека ќе бидам сменет од функцијата министер, последниот збор го има Али Ахмети

Орце Костов

(ВИДЕО) Османи во Виена ги претстави приоритетите за претседавањето со ОБСЕ во 2023 година

Османи: Обезбедуваме поддршка за Македонците во Албанија

Горан Наумовски

Османи: Со „францускиот предлог” ја извлековме државата од балканскиот вртлог

Османи бара итно Комисијата за надворешна политика да закаже седница за идните амбасадори

ВИДЕО: Османи и МНР се уште молчат за коментарите дека Гоце Делчев и Ѓорче Петров се бугарски херои

Орце Костов