136 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

На територија на град Скопје изречени се вкупно 136 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 65 санкции, 16 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, 14 санкции за возење без возачка дозвола.

Изречени се седум мерки за нерегистрирани возила, шест санкции за возење под дејство на алкохол, пет мерки за возач почетник, три санкции за технички неисправни возила во јавниот превоз.

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Би можело да ве интересира

186 казнети возачи во Скопје, 21 без возачка

275 санкционирани возачи во Скопје, 67 за брзо возење

87 санкции за брзо возење

217 санкции за брзо возење

230 санкционирани возачи во Скопје, 68 за брзо возење

238 санкционирани возачи во Скопје, 78 за брзо возење