131 санкционирани возачи во Скопје

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

На територија на град Скопје изречени се вкупно 131 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина шест санкции, 22 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, 15 санкции за возење без возачка дозвола.

Изречени се девет мерки за непрописно престигнување и обиколување, седум санкции за некористење сигурносен појас, шест санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), шест мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

Акциска контрола на МВР во Прилеп, приведени четири лица

Гостиварец со „БМВ“ излетал од патот, тројца повредени

За еден ден МВР казни 304 возачи поради брзо возење

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов

Приведени двајца дилери на дрога од Скопје