(ВИДЕО) Тепачка на Водно: инвеститор му удрил бокс на сосед оти се пожалил дека му ги искинале каблите за телевизија

Од:

Со боксови и полиција завршила караница на Водно на улицата Партениј Зографски, над школото „Кочо Рацин“ кога сосед се пожалил дека градежници, расчистувајќи терен за нова градба, му ги искинале каблите за телевизија. Човек, кој се претставил како инвеститор, го нападнал соседот што се пожалил, прво со зборови, потоа му удрил бокс, а и соседот му вратил во иста мера.

Боксирањето е последниот од низата настани последниве три месеци поврзани со најавената изградба на нова петкатница на улицата Партениј Зографски, против која се сите соседи.

„Ова е само една област која ни ја узурпираа, ни влегоа во приватните животи, не застрашуваат и се плашам дека зад овие луѓе стојат некои многу позначајни фигури“, вели нападнатиот сосед, Зоран Костовски.

Новиот објект, соседите обвинија дека ќе се гради во приватизиран двор на кој сегашните сопственици немале право на користење, но успеале да го откупат од државата, па затоа се сомневаат на сомнителна документација и криминогени работи.

Би можело да ве интересира

ИЗИИС за свлечиштето на Водно: Најризична варијанта е да се остави градежната јама отворена

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Жителите на Водно го повикаа ИЗИИС на увид кај свлечиштето: Куќата сосе темели може да ни падне во јамата

Маја Илиевска-Пачемска

Почна да се лизга земјиштето на Водно за кое соседите стравуваат дека ќе проголта три куќи

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Уште една приватна тужба за инвеститорите кои на Водно навлегоа во двор на сосетка

(ВИДЕО) Водњанци на протест: Необезбедена градежна јама – закана за уривање три куќи на Водно

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Град Скопје: Со нова иновативна опрема Водно заштитено од пожари

Ана Ололовска