Поевтинуваат бензинот и дизелот

Од:

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска донесе нова одлука за цените на нафтентите деривати што ќе важи од ноќеска на полноќ.

dobivaj vesti na viber

Со денешната одлука на РКЕ малопроджната цена на дизелот се намалува за 2,5 денари за литар, а цените на бензините се намалуваат за 2 денари.

Со тоа ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) чини 93 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 95 се продава за 93,5, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 96 денари.

Би можело да ве интересира

Србија со највисоки цени на бензин и дизел во регионот

А1он

Горивото во Црна Гора – најевтино во регионот

Горан Наумовски

Пониски цени на бензинот и дизелот од полноќ

Ана Ололовска

Цената на бензинот и дизелот не се менува, зголемена на мазутот

Ана Ололовска

Од утре поевтин бензин

Се намалува цената на бензинот

Ана Ололовска