Втор Бал на различности

Од:

Под мотото „Да ги споиме нашите светови“ вечер во МНТ ќе се одржи вториот „Бал на различности“ во организација на Здружението на граѓани за лица со дисфункции, хендикеп, ретки болести и посебни потреби „Дајте ни крилја“, а под покровителство на сопругата на претседателот на Република Македонија Маја Иванова.

– Целта на овој настан е во секој сегмент да ги вклучиме лицата со посебни потреби и да помогнеме во подигнувањето и менувањето на свеста кај луѓето, а воедно на сцената јавно ќе имаме можност да им се заблагодариме на сите пријатели, помагатели на Здружението во изминатиов период, вели Ребека Јанковска-Ристески, еден од иницијаторите и основачи на Здружението „Дајте ни крилја“.

Би можело да ве интересира

Актерот Трајче Ѓоргиев ќе биде погребан в понеделник

Ана Ололовска

Почина актерот Трајче Ѓоргиев

Ана Ололовска

МНТ со „Народен непријател“ гостува во Црна Гора и БиХ

Ана Ололовска

Бесплатна изведба на „Само глас“ во МНТ по повод Светскиот ден на театарот

Ана Ололовска

Бесплатна изведба на „Само глас“ на МНТ по повод Светскиот ден на театарот

Прва читачка проба за претставата „Иванов“

Ана Ололовска